Polsko-Niemiecka Szkoła Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie

Konkurs muzyczny Jugend musiziert Landeswettbewerb (etap krajowy) 2023 w Oslo w Norwegii

Od 17.03.2023 do 22.03.2023 w Oslo odbył się drugi etap konkursu Jugend musiziert. Ponad 150 uczestników z 15 krajów rywalizowało w wielu kategoriach muzycznych m.in. fortepian solo, śpiew klasyczny, perkusja POP, gitara elektryczna POP. Naszą szkołę z sukcesami reprezentowało 18 uczennic i uczniów.

Emelie Lindholm w kategorii „Perkusja Pop Solo” z towarzyszeniem Sary Lobnig - śpiew, Konstantina Sorga - instrumenty klawiszowe, Jan Valetki – gitara elektryczna zdobyła I nagrodę oraz awans do finału konkursu Bundeswettbewerb Jugend musiziert, który obędzie się na przełomie maja i czerwca tego roku w Zwickau.

Jan Valetka zdobył również pierwszą nagrodę, oraz awans do finału konkursu Jugend musiziert w Zwickau, w kategorii „Gitara elektryczna Pop Solo” z towarzyszeniem Emelie Lindholm na zestawie perkusyjnym.

Mieli oni zaszczyt wystąpić na koncercie laureatów oraz na koncercie finałowym konkursu w Oslo.

Na zakończenie koncertu finałowego została przekazana nam flaga konkursu Jugend musiziert, jako kolejnemu organizatorowi tego etapu konkursu w przyszłym roku 2024.

Wszyscy nasi uczniowie zaprezentowali się znakomicie i zdobyli nagrody muzyczne. Był też czas na zwiedzanie miasta, wspólną zabawę na Jumu-Party i poznawanie młodzieży z innych krajów.
Wszyscy wrócili do Warszawy zdrowi, szczęśliwi i zmotywowani muzycznie.

Gratuluję naszym wszystkim uczestniczkom i uczestnikom
Marcina Lemiszewski

Dokumenty do pobrania:

Wyniki pobierz